مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چگونه به آرامش برسیم + فواید آرامش و مضرات استرس

چگونه به آرامش برسیم + فواید آرامش و مضرات استرس

چگونه به آرامش برسیم؟

بازبینی پزشکی توسط Stacy Sampson، DO -

 نوشته شده توسط اریکا سیرینو در تاریخ 3 آوریل 2019


شکی نیست که سبک زندگی مدرن می تواند استرس زا باشد. بین امورات کار ، خانواده و تعهدات اجتماعی ،کمتر می توان برای "خود" وقت پیدا کرد. اما پیدا کردن زمان مهم است.


آرامش می تواند به شما در حفظ سلامت جسمی و ذهنی و رهایی از فشارهای روزمره کمک کند. خوشبختانه ، مهم نیست که چقدر مشغول باشید ، روش رسیدن به آرامش راحت است .


وقتی صحبت از استراتژی های آرامش بخش می شود ، هر چه 

راحت تر باشد ، بهتر است! اگر می توانید پنج دقیقه از روز خود را مخصوص خود قرار دهید! در اینجا چند روش برای دستیابی به آرامش بیان شده است:


1- تمرین تنفس 

 تمرینات تنفس یکی از ساده ترین راهکارهای آرامش بخش است و

 می تواند بدن و ذهن را در هر زمان، به طور موثری آرام کند. در مکانی آرام و امن مانند روی تختخواب یا کف خانه خود بنشینید یا دراز بکشید و یکی از دستان خود را روی شکم خود بگذارید. چند بار نفس عمیق بکشید، حواستان به شکمتان باشد که بالا و پایین می رود.

تا هروقت که به آرامش رسیدید، این کار را تکرار کنید.


2-تنش بدنی را رها کنید.

 وقتی احساس فشار روحی می کنیم ، اغلب از نظر جسمی نیز احساس فشار می کنیم. رها کردن هرگونه تنش جسمی می تواند به کاهش استرس در ذهن شما کمک کند . روی یک سطح نرم مانند تختخواب ، فرش یا یک تشک یوگا دراز بکشید. یک قسمت از بدن خود را در منقبض کنید و سپس به آرامی عضلات خود را آزاد کنید. وقتی این کار را انجام می دهید ، متوجه شوید که چگونه احساسات شما تغییر می کند. بسیاری از افراد با عضلات موجود در صورت و یا انگشتان پا شروع می کنند و سپس از طریق عضلات در سراسر بدن خود تا انتهای جهت مخالف، کار می کنند. 


3-افکار خود را بنویسید.

 با نوشتن مطالب تشویش و استرس را از ذهن خود دور کنید ، 

و این می تواند به شما در رسیدن به آرامش کمک کند. هنگامی که استرس دارید ، چند دقیقه وقت بگذارید و یادداشت های کوتاهی درباره احساستان یا در مورد روزی که گذشت بنویسید . 


4-لیستی از نعمات تهیه کنید .

 تهیه لیست از مواردی که بخاطرشان سپاسگزار هستید، می تواند به شما کمک کند احساس آرامش کنید. کارشناسان می گویند وقتی استرس می گیریم ، بیشتر تمایل داریم به جنبه های مثبت زندگی توجه کنیم. فکر کردن در مورد جنبه های مثبت زندگی و نوشتن آنها، ممکن است به شما کمک کند تا نگرانی ها و استرس ها را از بین ببرید . سعی کنید به سه اتفاق خوب که امروز یا در گذشته برایتان افتاده است فکر کنید و آنها را یادداشت کنید .


5-آرامش خود را تجسم کنید .

 در یک مکان آرام و امن مانند اتاق خواب خود بنشینید و در مورد دنیایی که احساس آرامش بیشتری در آن دارید فکر کنید. چشمان خود را ببندید و تمام جزئیات مرتبط با آن مکان را تصور کنید: مناظر ، صداها ، بوها ، سلیقه ها و احساسات . 

به عنوان مثال ، اگر به ساحل فکر می کنید ، ممکن است امواج آرام ، صدای کودکانی که در شن و ماسه بازی می کنند ، بوی ضد آفتاب ، طعم بستنی خنک و احساس شن های ماسه ای زیر پایتان را تصور کنید. هرچه بیشتر به تجسم خود بپردازید ، می توانید آرامش بیشتری داشته باشید.


6-اتصال به طبیعت 

صرف چند دقیقه از وقت در طبیعت، ممکن است به شما در رسیدن آرامش کمک کند. هنگامی که استرس دارید ، به بیرون بروید و پیاده روی کوتاهی کنید یا در پارک بنشینید. اما لزوماً لازم نیست در طبیعت باشید . دانشمندان متوجه شده اند که تنها 5 دقیقه نگاه کردن به تصاویر طبیعت، می تواند به آرام شدن شما کمک کند. 


**آرامش فقط برای بزرگسالان نیست: برای کودکان و نوجوانان نیز مهم است. اگر احساس می کنید کودک شما نیاز به استراحت دارد ، از طریق این تمرینات به او کمک کنید. با این وجود بهتر است خودتان نیز در تمرینات آرامش بخش شرکت کنید. 


اثرات مثبت آرامش

»توانایی تفکر واضح تر و تصمیم گیری بهتر

»قدرت مقاومت بهتر در برابر عوامل استرس زا در آینده

»چشم انداز مثبت تری از زندگی و تجربیات شما

»بدن سالم تر ، با تنفس کندتر ، عضلات آرام تر و کاهش فشار خون

کاهش خطر حمله قلبی ، بیماری خود ایمنی ، اختلالات سلامت روان و سایر بیماریهای مرتبط با استرس

»کودکانی که به انجام رفتارهای آرامش بخش ترغیب می شوند تمایل دارند که نسبت به کودکانی که استرس بیشتری دارند ، تمرکز بهتری داشته باشند و یادگیری راحت تر داشته باشند. آنها همچنین ممکن است همکاری بیشتری داشته باشند و مسائل اجتماعی و رفتاری کمتری را در مدرسه تجربه کنند.

 

برخی از اثرات منفی عدم آرامش کافی شامل موارد زیر است:


»خطرات استرس بیش از حد

»سردردهای مکرر و درد در بدن

»مشکلات خواب مانند بی خوابی یا کابوس

»فراموشی و سردرگمی

»درد قفسه سینه و مشکلات قلبی

»بیماریهای مرتبط با استرس

»افزایش یا کاهش اشتها ، غالباً با افزایش وزن یا از دست دادن

انزوا اجتماعی و تنهایی

»افزایش مصرف مواد مخدر ، دخانیات و الکل

»گریه های گریه و احساس افسردگی ، گاهی با افکار خودکشی

از دست دادن علاقه به دقت و ظاهر

»تحریک پذیری و واکنش بیش از حد به ناراحتی های کوچک افزایش یافته است

»عملکرد ضعیف در محل کار یا مدرسه


*موفق و موید باشید*


اسباب بازی
فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده