مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» راه های طبیعی درمان آکنه

راه های طبیعی درمان آکنه

فرمول طبیعی برای آکنه!


 آکنه یک مریضی التهابی پوست است که باعث بروز جوش و ضایعات پوستی دیگر می شود. بعضی ویتامین ها و مواد معدنی ممکن است به درمان و پیشگیری از این بیماری کمک کنند.

با ما همراه باشید


1-روی


روی یک ماده معدنی عالی برای سلامت بدن انسان می باشد و در طیف گسترده ای از عملکردهای سلولی تاثیر گذار است. 

روی در موارد زیر اثر می گذارد.


-در عملکرد سیستم ایمنی بدن

-در سنتز پروتئین و DNA

-در بهبود زخم

-در تقسیم سلولی

-در فعالیت آنزیمی


سطوح ماده معدنی روی امکان دارد در ابتلا به آکنه نیز نقش داشته باشند. مطالعه ای چند سال پیش سطوح روی، ویتامین A، و ویتامین E در افراد دارای آکنه و بدون آکنه را مورد بررسی قرار داد. محققان دریافتند که سطوح تمام این ویتامین ها و مواد معدنی در افراد مبتلا به آکنه به طور قابل توجهی پایین می باشد. محققان این گونه نتیجه گیری کردند که یک رژیم غذایی سرشار از روی می تواند به پیشگیری یا درمان آکنه کمک زیادی کند.

یک بررسی در همان سال یعنی 2013 نشان داد که اشکال خوراکی و موضعی روی ممکن است به درمان آکنه کمک زیادی کند. محققان دریافتند روی با خواص ضد باکتری و ضد التهاب خود می تواند برای کاهش آکنه مفید واقع شود. همچنین، روی امکان دارد به کاهش تولید چربی روی پوست کمک بکند.

روی در غذایی مثل 


- غذاهای دریایی مانند خرچنگ و لابستر و صدف چروک

- غلات صبحانه غنی شده

- گوشت ماکیان

-گوشت قرمز 

- لوبیاها

- مغزدانه ها

- غلات کامل

- محصولات لبنی


مکمل های روی نیز در بازار در دسترس هستند که پس از مشورت با پزشک می توانید آنها را استفاده کنید.(لطفا خودسرانه از این ماده استفاده نکنید)


2-ویتامین A


ویتامین A نام گروهی از مواد شیمیایی به نام رتینوئیدها می باشد. این ویتامین در بسیاری از مکانیسم های بدن از جمله موارد زیر نقش دارد:


- در عملکرد سیستم ایمنی بدن 

- در بینایی

-در تولید مثل

-در ارتباط بین سلول ها

-در عملکرد درست قلب، ریه و کلیه ها


همچنین، ویتامین A به مبارزه با فعالیت Propionibacterium Acnes، نوعی باکتری که نقش بسیار زیادی در ابتلا به آکنه دارد، کمک می کند. برخی مطالعات این مساله را تایید می کنند، اما همچنان به پژوهش بیشتری برای درک بهتر آثار این ویتامین و چگونگی استفاده از ویتامین A برای درمان آکنه نیاز داریم.


از جمله منابع غذایی خوب برای ویتامین A :

-در جگر گاو

-در برخی از انواع ماهی، مانند شاه ماهی، سالمون و تن

-در سبزیجات سبز برگ، مانند اسفناج و بروکلی

-در پرتقال و سبزیجات زرد رنگ، مانند سیب زمینی شیرین، هویج و کدو مسما

-در میوه هایی مانند طالبی، زردآلو و انبه

-در محصولات لبنی

-در غلات صبحانه غنی شده


ویتامین A به صورت مکمل نیز در دسترس می باشد که پس از مشورت با پزشک متخصص خود می توانید آن را مصرف کنید.(لطفا خودسرانه مصرف نکنید)


3-ویتامین D


ویتامین D به جذب کردن کلسیم در بدن کمک می کند و یک ماده مغذی کلیدی برای سلامت استخوان ها می باشد. همچنین، این ویتامین نقش بسیار مهمی در ارتباط بین سلول های عصبی بدن و توانایی بدن برای مبارزه با میکروب ها را ایفا می کند.


تحقیقی در سال 2016 نشان داد که افراد مبتلا به آکنه در مقایسه با افرادی که به این بیماری پوستی مبتلا نبودند، سطوح پایین‌تری از ویتامین D داشتند. این کمبود ویتامین D ممکن است عاملی در ابتلا به آکنه باشد.

با توجه به تحقیقی که در سال 2014 انجام شد، ویتامین D از تحت تاثیر قرار گرفتن سلول های پوست توسط باکتری Propionibacterium Acnes پیشگیری خواهد کرد. این باکتری نقش زیادی در ابتلا به آکنه ایفا می کند.


نتایج این مطالعات نشان داده اند که ویتامین D امکان دارد در درمان و پیشگیری از آکنه مفید باشد، اما هنوز به پژوهش های بیشتری برای درک بهتر این نتایج نیاز داریم.

زمانی که پوست بدن در برابر نور خورشید قرار می گیرد، بدن ما

 به طور طبیعی ویتامین D تولید می کند. امکان دریافت این ویتامین از رژیم غذایی روزانه نیز وجود دارد که از جمله غذاهای خوب برای این ماده مغذی می توان به موارد زیر اشاره کرد:


-در ماهی های چرب، مانند سالمون، خالمخالی و تن

-در جگر گاو

-در پنیر

-در تخم مرغ

-در قارچ

- درغذاهای غنی شده مانند شیر، آبمیوه و غلات صبحانه

مکمل های ویتامین D نیز در دسترس هستند که بعد از مشورت با پزشک خود می توانید آنها را تهیه و مصرف کنید.(لطفا بدون هماهنگی با پزشک مصرف نفرمایید)


»»درمان های طبیعی دیگر


 روش های درمان بدون نسخه زیادی برای درمان آکنه در دسترس می باشد که از آن ها می توانیم به محصولات حاوی بنزوئیل پراکسید و اسید سالیسیلیک اشاره کنیم. 


از درمان های طبیعی دیگر برای درمان آکنه می توان به موارد زیر اشاره کرد:


»»روغن درخت چای. 

برخی شواهد و مطالعات نشان می دهند که استفاده موضعی از روغن درخت چای می تواند به بهبود آکنه با شدت خفیف تا متوسط کمک کند.


عصاره زرشک یا باربری.

 نتایج یک مطالعه نشان می دهد که مکمل عصاره زرشک ممکن است برای درمان و بهبود آکنه با شدت متوسط تا شدید در بزرگسالان مفید باشد و به شما کمک کند.

*لطفا بدون مجوز پزشک مصرف نکنید .

»برترین ها

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو رپورتاژ آگهی دائمی در بلاگسازان با 3 لینک فالو مشاهده