مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» توهم کوتارد؛ عجیب و شاید ترسناک ترین توهم

توهم کوتارد؛ عجیب و شاید ترسناک ترین توهم

کوتارد؛ عجیب و شاید ترسناک ترین توهم جهان 

شاید واژه توهم را بار‌ها شنیده باشید. توهم به معنای دیدن تصاویر و شنیدن صدا‌هایی است که در اصل، وجود خارجی نداشته باشند و از تخیلات فرد، سرچشمه بگیرند. توهم انواع مختلفی دارد و می‌تواند دلایل مختلفی نیز داشته باشد، اما برخی از انواع توهم در نوع خود تک هستند.

 بسیاری از افراد، با انواع مریضی های روانی آشنایی دارند و نسبت به قرن‌های گذشته به علت داشتن مطالعه و اطلاعات عمومی و اجتماعی با بیماری هایی مانند افسردگی، استرس و اضطراب آشنا هستند، اما این بار قصد داریم به شما توهمی را معرفی کنیم که شاید برایتان عجیب باشد

توهم کوتارد؛ یک مریضی کمیاب است که در سال ۱۸۸۲ توسط ژول کوتارد کشف و شناسایی شد. این پزشک پس از ملاقات با یکی از بیماران خود متوجه یک توهم عجیب و کمیاب شد که تا آن زمان ندیده و نشنیده بود . کوتارد این بیمار را با اسمی مستعار به نام "مادمازل x" نام برد. این بیماری عجیب تا مدت طولانی به نام سندروم مادمازل x مشهور بود. بعد‌ها به علت تقدیر از زحمات و تلاش های ژول کوتارد برای کشف این مریضی، اسم کوتارد روی بیماری گذاشته شد.

شاید کنجکاو شده باشید که بفهمید "توهم کوتارد" چه بیماری است. توهم کوتارد یک نوع مریضی روانی بسیار کمیاب است که در آن بیمار خیال می‌کند مرده است و بدنش در حال تجزیه شدن می باشد. این توهم احتمالا زامبی ها را بیاد شما خواهد آورد . مریض های مبتلا به این بیماری نه تنها نسبت به ظاهر بدن خود دچار اشتباه می شوند بلکه حتی بوی فاسد شدن و تجزیه بدن خود را احساس می‌کنند.

برخی از متخصصان روانشناس و روانپزشک معتقد هستند بین زمینه‌های افسردگی حاد و توهم کوتارد ارتباطی وجود دارد، اما علت اصلی این بیماری مشخص نشده است. در مطالعات بسیاری مشخص شد که میانگین سنی افرادی که با این بیماری درگیرند، تقریبا در حدود ۵۰ سال است اما ممکن است کودکان و سایر افراد نیز دچار این بیماری شوند و همچنین احتمال ابتلا به توهم کوتارد در خانم ها بیشتر است.

بیماران مبتلا به این سندرم نادر باور دارند که خود یا ارگان‌های بدن و اندام‌هایشان مرده‌ و از بین رفته اند یا اصلا وجود ندارند، همچنین ممکن است این اعتقاد را داشته باشند که جاودان، روح متحرک یا حتی خون آشام و موجودی غیر طبیعی مثل جن هستند. این بیماران حمام نمی کنند و گاهی اوقات از خوردن غذاها نیز خودداری می‌کنند.


» ماخذ : انتخاب / برترین ها

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده