مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» درمان درد مفاصل با کمک طب سنتی

درمان درد مفاصل با کمک طب سنتی

 محمدرضا حاجی حیدری متخصص طب سنتی، درباره بیماری‌های اسکلتی، گفت: بیماری‌های اسکلتی عضلانی از شایع‌ترین بیماری‌هایی هستند که افراد دچار آنها می شوند.

او افزود: درد مفاصل از بیماری‌های شایع در طب سنتی می باشد که امروزه با علائم بالینی مانند سائیدگی مفصلی به خصوص در زانوها، التهاب مفصل در بیماری نقرس و ... دیده می‌شود.


او تصریح کرد: داشتن رژیم غذایی مناسب از اصول مهم در پیشگیری و درمان درد مفاصل است و استفاده زیاد از غذا‌های سرد -به خصوص در افراد بلغمی مزاج - باعث شروع و تشدید درد‌های مفصلی خواهد شد، به همین علت توصیه می‌شود افرادی که دچار مشکلات گوارشی و سردی معده و سوء هاضمه می باشند قبل از هر اقدامی، دستگاه گوارش خود را درمان بفرمایند.


این متخصص طب سنتی با اشاره به روش‌های درمان درد مفاصل، گفت: برای درمان التهاب و درد مفاصل به خصوص آرتروز زانو، با توجه به اینکه علت عمده آنها از سردی و تجمع مواد سرد می باشد، لازم است تا از دارو‌های موضعی مانند روغن سیاه دانه، روغن بابونه، روغن تخم کتان و روغن قسط، حداقل دو تا سه بار در روز به صورت موضعی استفاده بشود.

 بیماران مبتلا به درد مفاصل می بایست از مصرف ماست، دوغ، مایعات و سالاد شیرازی به همراه غذا پرهیز کنند و ماست را در فاصله دو وعده غذایی همراه پونه و نعناع میل بفرمایند. مصرف غذا‌های سنگین مثل فست فود، کله پاچه، گوشت گاو و ترشی برای این گروه از افراد مضر و ممنوع می باشد.


نخودآب، از بهترین غذا‌های دارویی برای این مشکل(درد مفاصل)


 میل کردن روزانه یک تا دو پیاله نخودآب که با گوشت به همراه کمی زیره، زعفران و دارچین تهیه شده است به مدت دو تا چهار هفته یکی از بهترین غذا‌های دارویی برای درمان درد و ورم مفاصل می باشد.


 او اضافه کرد: استفاده از دمنوش نعناع، زنجبیل و پونه برای درد‌های مفصلی که به علت کهولت سن و سردی ایجاد می‌شود، مفید خواهد بود. برخی از مطالعات علمی، میوه سنجد و پودر آن را در کاهش درد و ورم مفاصل توصیه می کنند که برای این منظور می‌توان روزانه از یک یا دو قاشق مربا خوری پودر سنجد را در حدود دو ساعت بعد از غذا مصرف کرد.


این متخصص طب سنتی اضافه کرد که: 

 اصلاح سبک زندگی و پرهیزات، از اصول مهم پیشگیری و درمان بیماری‌های مفاصل می باشد و استفاده از دارو‌های گیاهی حتما بایستی با مشورت و زیر نظر متخصصین این حوزه، انجام پذیرد.


**لطفا بدون مشورت با پزشک خود ، بصورت خودسرانه از این مواد مصرف نکنید .باشگاه خبرنگاران/آخرین خبر

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده