مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» چند علامت سرطان در آقایان

چند علامت سرطان در آقایان

این نشانه‌ها در مردان، میتواند نشانه سرطان باشد


 بسیاری از سرطان‌ها در بدن با یک تغییر خیلی کوچک خود را نشان خواهند داد که مرتبط با یک خطر بزرگ برای سلامتی می باشند. اگر به این نشانه‌ها توجه نکنیم، نمی‌توانیم به موقع درمان را شروع کنیم. در ادامه با معرفی ۱۳ نشانه، شما را همراهی خواهیم کرد.


لطفا بی توجه نباشیم ۱۳ نشانه که ممکن است علامت سرطان در مردان باشد .


1- درد در هنگام ادرار کردن


اگر در هنگام ادرار کردن احساس درد می‌کنید و در ادرار خود خون دیدید فورا با یک دکتر متخصص مشورت نمایید. وجود درد در اندام‌های تناسلی را جدی گرفته و به یک دکتر اورولوژ مراجعه نمایید. این درد از وجود لخته خون در مجاری ادراری یا بیضه‌های شما خبر می‌دهد که منجر به سرطان پروستات خواهند شد.


2- بیماری‌های بیضه-هماتوسل


مردان باید با بدن خود آشنا بشوند و متوجه تغییرات باشند. تنها خودمانیم که می‌توانیم خیلی زود بیماری را شناسایی بکنیم. لطفا تغییراتی مثل تغییر سایز، تورم و احساس سنگینی در بیضه‌ها را قابل توجه بدانید. زیرا ممکن است اینها، نشان از سرطان بیضه (رایج‌ترین سرطان بین مردان جوان و میانسال در آمریکا) باشند.


3- تغییرات پوستی قابل توجه


برخی از مردان بالای ۵۰ سال، به علت سرطان پوستی سلامتی و جان خود را از دست می‌دهند. طبق گزارشات بنیاد سرطان پوستی آمریکا، مردان جوان بیشتر در معرض خطر ملانوم یا سرطان پوست(سرطانی خطرناک و جدی) هستند. تغییرات قابل ملاحظه مانند خال‌های برجسته و مایع دار، التهاب‌های پوستی و تغییر رنگ ناگهانی از دسته نشانه‌هایی می باشند که باید به آن‌ها توجه کرد.


4- آفت یا درد در دهان


اگر متوجه آفتی در دهان بشوید که خوب نمی‌شود یا متوجه دردی که در حول دهان درحال جا به جا شدن است، شده اید، حتما به دکتر مراجعه کنید. لکه‌های قرمز و سفید در لثه، زبان یا درد در لثه‌ها به هنگام جویدن را حتما جدی بگیرید. این‌ها نشانه‌هایی از سرطان دهان می باشند.


5- سرفه‌های مزمن


سرفه‌هایی که بیشتر از سه هفته و به طور وخیم ادامه داشته باشند را با دکتر متخصص در میان بگذارید. به یاد داشته باشید علائمی مثل سرما خوردگی و آلرژی، اما در طولانی مدت، خبر از سرطان و مشکلات ریوی در فرد را می‌دهند. گاهی اوقات به مرور زمان و عدم درمان این سرفه‌ها به برونشیت حاد تبدیل خواهند شد. در این زمان سرفه‌ها همراه لخته‌های خون خواهند بود.


6-خون در مدفوع


خون در مدفوع امکان دارد نشان از همرویید (بواسیر یا خون‌شار) و شروع این بیماری یعنی همرویید باشد. همچنین این نشانه ممکن است خبر از سرطان جدی روده بزرگ نیز بدهد. در صورت مشاهده حتما به پزشک فلوشیب مراجعه کنید.(البته گاهی ممکن است به دلیل یبوست و ایجاد زخم در محل مقعد باشد اما به هر حال کار از محکم کاری عیب نمی کند ، در صورت مشاهده ، حتما به پزشک مراجعه کنید .)


7-دل درد و حالت تهوع


اینکه دل درد و حالت تهوع داشته باشید حتما علامت سرطان نیست؛ ولی اگر این علائم را در طولانی مدت (مثلا ۵ روز) احساس کردید لطفا به پزشک متخصص مراجعه کنید و آزمایشات اولیه را انجام دهید و از سلامت خود مطمئن شوید. این حالات ممکن است نشان از زخم معده و در موارد حاد، نشانه ای از سرطان خون، معده، لوزالمعده، مری، کبد یا سرطان روزه بزرگ هستند.8- تب‌های مکرر


اگر به طور مکرر و طولانی تب می‌کنید و هیچ نشانه دیگری ندارید، در این‌باره نگران شوید. عفونت‌های خونی و در بدترین حالت، سرطان خون بر تعداد گلبول‌های سفید اثر گذاشته و واکنش بین گلبول‌ها و عفونت یا سلول سرطانی در خون، موجب تب‌های مکرر خواهند شد.


9- درد گلو به هنگام قورت دادن


در تعداد بالایی از موارد، درد گلو به علت سرماخوردگی و آنفولانزا می باشو و جایی برای نگرانی وجود ندارد. در این صورت نیازی نیست نگران شده و تنها باید دارو‌هایی که پزشک توصیه می‌کند، مصرف نمایید؛ اما اگر این گلو درد طی هفته‌ها ادامه پیدا کرد و به مرور زمان بدتر شدند خبر از سرطان روده، حنجره یا معده می دهند.


10-کبودی بی دلیل در بدن


کبودی بدن معمولا مورد نگران کننده‌ای برای ما نیست؛ ولی اگر به طور مکرر و بدون دلیل رخ داد باید به آن توجه کنیم. این اتفاق به علت عدم توانایی حمل اکسیژن کافی در خون اتفاق افتاده و ممکن است نشان از سرطان خون داشته باشد.


11- کاهش وزن بی دلیل


شاید در ابتدا برایتان خوشحال کننده باشد که بدون هیچ دلیلی وزن کم کرده اید؛ اما این موضوع نباید شما را از علت و دلیل وزن کم کردن غافل کند. این مشکل (لاغری بدون دلیل مثلا بدون رژیم یا ورزش) نشان از بیماری سرطان لوزالمعده، مری، کبد یا روده بزرگ دارد.

(البته گاهی مشکلات تیروئیدی هم بوجود می آیند)


12-خستگی طولانی مدت


پایین بودن انرژی در این دوره و زمانه مسئله چندان عجیبی نیست؛ ولی خستگی‌های مزمن و طولانی مدت (مثلا یک ماهه) بدون دلایلی مثل خستگی از کار یا بیماری نیاز به پیگیری و توجه دارد. سرطان خون و بافت‌های لنفاوی علائمی این چنینی دارند.


13-سر درد‌های مزمن


اگر میگرن ندارید و مشکل خاصی ندارید اما مرتب سردرد‌های مزمن دارید بهتر است به پزشک متخصص مرجعه کنید. همیشه سردردتان را با قرص‌های مسکن آرام نکنید و به دنبال علت اصلی بگردید. ممکن است سردرد مزمن نشان از تومور مغزی دارد که به رگ‌های عصبی و خونی سر فشار می‌آورد و باعث درد می شود.

خواننده عزیز لطفا در صورت داشتن چنین علائمی فورا نگران نشوید چراکه ممکن است دلیلی موقت داشته باشند و شما قبل از هر درمانی باید انگیزه و امید خود را حفظ کنید .

لطفا در صورت دارا بودن این علائم فورا به پزشک مراجعه کنید چراکه اگر فورا به پزشک مراجعه کنید به احتمال زیاد درمان خواهید شد و جای نگرانی وجود ندارد تنها کافیسن که انگیزه و امید خود را در سختترین شرایط حفظ نمایید.


منبع: دِ هلثی|ایرنا زندگی|برترینها

فرم ارسال نظر  ساخت وبلاگ تبلیغاتی  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان پکیج های تبلیغاتی هدفمند و تحت سئو در بلاگسازان مشاهده